header

Jarní historici

19. května 2024

zpet
Jarní historici

Jarní historici 2024 aneb sedm statečných

Jarní historici 2024 aneb sedm statečných

I když bylo a je krásné a teplé jaro, nebylo jednoduché sladit termín akcí s vhodnou předpovědí počasí. A protože některé akce si chceme i užít, tak jsme museli posunout letošní soutěž Jarní historici ve Valašských Kloboukách.

Protože 18. 5. jsme uspořádali soutěž akrobatů RCA, tak jsme dali historiky na neděli 19. května. Předpověď slibovala ranní deštík a pak hezký den podobný sobotě. Altán byl postaven od sobotní akce a tak jsme se v klidu sešli po ránu na letišti. Vypsáno bylo 8 kategorií, přihlásilo se 7 pilotů a obsazeno bylo 6 kategorií. Účast nic moc. Byla poznamenána nemocemi, kolizí termínu s jinými povinnostmi a někteří se vyřádili v sobotu na soutěži v Příboře. Texaco si nedovezl nikdo a CRC-Classic jen Standa Stránský, který si s ním aspoň zalétal a poladil ho. Začali jsme klasicky třicetinkami a pak jsme v poklidu létali ostatní elektrokategorie.

Odpoledne po 15. hodině jsme se přesunuli blíže k městu, na vedlejší už posečené louky. Tam jsme si rozvinuli gumicuky a odlétali větroně OTVR. Kolem 17. hodiny bylo hotovo, dopočítali se výsledky a přichystali diplomy a ceny. Během vyplňování diplomů trochu sprchlo, ale výsledky jsme vyhlašovali opět při sluníčku. Žádná mimořádná situace se nepřihodila, bylo pár nul za nedosednutí do předepsané plochy. To nepotěší zvláště při odlétaném maxu. Je dobré si také zkontrolovat smysl výchylek kormidel. Po příjemně stráveném dnu či víkendu jsme se rozjeli domů. Chtěl bych tímto poděkovat spolupořadatelům z klubu a soutěžícím, kteří se nezalekli ranního deště na Moravě a přijeli.

Rostislav Staněk
Vloženo: 26. května 2024

Výsledková listina zveřejněna

V neděli 19. května 2024 jsme odlétali mnoho kategorií v rámci soutěže Jarní historici. Podívejte se na přiloženou výsledkovou listinu a fotogalerie.

Petr Pecha
Vloženo: 24. května 2024

Propozice Jarní historici

Propozice Jarní historici

Zveřejnili jsme propozice na Jarní historiky.

Petr Pecha
Vloženo: 16. května 2024

Nový termín akcí

Nový termín akcí

OTVÍRÁNÍ NEBE – sobota 18. 5. 2024, odpoledne po akrobatech
JARNÍ HISTORICI – neděle 19. 5. 2024

Petr Pecha
Vloženo: 11. května 2024

Přesun akcí Otvírání nebe a Jarní historici 2024

Přesun akcí Otvírání nebe a Jarní historici 2024

Soutěž Jarní historici ve Valašských Kloboukách se dne 21.4.20224 nekoná. Náhradní termín bude oznámen. Uvažovali jsme o posunutí o týden, ale to asi ještě nebude vhodné letové počasí. Posouvá se i sobotní Otvírání nebe.

Rostislav Staněk
Vloženo: 18. dubna 2024

zpet